UŻYTKOWANIE REFUNDATOR-RX

Refundator-RX może być użytkowany na trzy sposoby, w zależności od typu użytkownika:

Użytkownik niezalogowany: Ma dostęp do wyszukiwarki (przycisk Wyszukiwanie), pozwalającej na wyszukanie informacji o danym leku, w tym informacji o ewentualnej zmianie ceny leku co najmniej jeden dzień przed jej wejściem w życie.

Użytkownik zalogowany – standardowy typ konta: Ma dodatkowo możliwość zapisania listy swoich leków (przycisk Zmień listę), dzięki której nie musi za każdym razem szukać informacji o każdym leku z osobna. Wystarczy kliknąć przycisk Twoja lista aby od razu zobaczyć informacje o cenach stosowanych leków. Lista może liczyć maksymalnie 5 pozycji. Informacje o ewentualnej zmianie cen leków dostępne są co najmniej dwa dni przed wejściem w życie nowych cen.

Użytkownik zalogowany – rozszerzony typ konta: Użytkownik, który dotuje Refundator-RX dodatkowo co 2 miesiące (6 razy w roku) otrzyma SMS i e-mail z informacjami związanymi z ewentualnymi zmianami cen leków z zapisanej listy jego leków. Lista leków w tym przypadku może zawierać 50 pozycji. Informacje o ewentualnych zmianach cen leków będą dostępne za pośrednictwem portalu www tak szybko jak to będzie technicznie możliwe.

SYSTEM REFUNDACYJNY – JAK NA NIM OSZCZĘDZIĆ

Leki dostępne w aptece dzielą się na dwie grupy: refundowane i nierefundowane. Cena leków nierefundowanych może być dowolnie ustalana przez właścicieli aptek. Cena leków refundowanych we wszystkich aptekach ma taką samą wartość ustaloną przez Ministerstwo Zdrowia, która może zmienić się co 2 miesiące wraz z publikacją przez Ministerstwo nowej listy refundacyjnej. Ministerstwo zwykle kilka dni przed zmianami (które obowiązują zawsze od pierwszego dnia kolejnego miesiąca) publikuje listę zmian cen leków. Refundator-RX pobiera i przetwarza tę listę tak aby chory miał jak najłatwiejszy dostęp do tych informacji. Wiedząc, że za kilka dni cena danego leku spadnie – chory w miarę możliwości może poczekać z zakupem leku i zaoszczędzić na nadchodzącym obniżeniu ceny. Wiedząc, że za kilka dni cena danego leku wzrośnie – chory w miarę możliwości może spróbować zrobić zapas leku.